Jak być casual smart – wskazówki w modzie męskiej

Coraz więcej mężczyzn zaczyna interesować się modą i tym, żeby świadomie kompletować swoją garderobę. Czasy się zmieniają i nie trzeba już ubierać się bardzo formalnie i elegancko, żeby robić wrażenie swoim ubiorem. Wśród panów przywiązujących większą wagę do swojego stylu i noszonej odzieży popularny staje się ubiór typu casual smart.

Swobodnie i starannie

Większość osób kojarzy to hasło, jednak nie wszyscy wiedzą co kryje się za określeniem casual smart i jakie elementy ubioru składają się na udany look w tym stylu. W słowniku modowym czy biznesowym dress code casual smart oznacza ubiór swobodny i staranny. W praktyce jest to luźniejsza wersja eleganckiego stroju, w którym klasyki garderoby łączy się z bardziej codziennymi dodatkami. Taki sposób łączenia ubrań pozwala wyglądać mniej formalnie, ale wciąż profesjonalnie, a przy tym oryginalnie. Zazwyczaj w świecie biznesu nosi się takie stroje podczas mniej oficjalnych wydarzeń i spotkań biznesowych lub w podróżach służbowych.

Koszula to klasyk

Obecnie wielu panów spoza świata biznesu lubi ubierać się w sposób staranny i swobodny na co dzień. Taki ubiór zakłada zazwyczaj noszenie koszuli – z długim lub krótkim rękawem, lub koszulki polo. Wielu mężczyzn nosi do tego sportowe marynarki, eleganckie kardigany lub blezery i mokasyny, lub inne półbuty. Często mężczyźni ubierający się w tym stylu wybierają ciemne dżinsy lub spodnie typu chino, jednak dopuszcza się w takim dress codzie intensywne barwy. Każdy mężczyzna, który chciałby wyglądać elegancko, powinien ze wspomnianego zestawu szczególnie pomyśleć o wyborze odpowiedniej dla siebie koszuli. Jaki powinna mieć kolor, wzór, z jakiego materiału być zrobiona? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi, ponieważ każdy chce nosić koszule będące idealnym dopełnieniem jego codziennego stylu. Jednak nie ulega wątpliwości, że w profesjonalnym, modnym wyglądzie pomoże wybór odpowiedniej marki, specjalizującej się w koszulach.

Ben Sherman – król koszul

Jedną z marek cenionych i znanych z wyjątkowości głównie swoich koszul jest Ben Sherman. To brytyjska marka założona w 1963 przez Benjamina Sugarmana, który zdecydował się zmienić swoje imię i nazwisko na Ben Sherman. Jego projekty były początkowo zainspirowane głównie klasycznymi koszulami noszonymi przez członków amerykańskiej Ligi Bluszczowej. Jednak Sherman dzięki swojej pasji do kolorów, tkanin a przede wszystkim odwadze, by eksplorować to co nowe i inne w modzie szybko skradł serca mężczyzn ceniących elegancki wygląd. Jako pierwszy wprowadził do świata mody koszulę typu oxford, która przy kołnierzu ma małe guziczki. Jego projekty na tyle zachwyciły Anglików, że przestali ubierać się w koszule importowane wcześniej z Ameryki.

Marka ma znaczenie

Żeby mieć pewność, że kupimy koszulę, która będzie dodawała naszej stylizacji elementu niewymuszonej elegancji, warto wybrać odpowiedni sklep i solidną markę. Clobber to sklep oferujący wysokiej jakości odzież zaufanych marek, dlatego tutaj kupisz ciuchy ben sherman od t-shirtów z graficznymi nadrukami, przez kultowe koszule z długim i krótkim rękawem po swetry i eleganckie bluzy.