Warszawa: Dwa zgromadzenia publiczne 6 czerwca. Przewidywane utrudnienia w ruchu

Dnia 6 czerwca, stolica naszego kraju, Warszawa, będzie miejscem dwóch publicznych zgromadzeń. Jedno z nich jest planowane przez Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych. Demonstracja te rozpocznie się na historycznym Placu Zamkowym, a jej zakończenie przewidziane jest pod budynkiem Sejmu RP. Druga manifestacja odbędzie się w okolicy Ambasady Rosji. W związku z tymi wydarzeniami, kierowcy powinni przygotować się na ewentualne perturbacje w ruchu drogowym. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez WTP, w przypadku uniemożliwienia przejazdu, autobusy zostaną przekierowane na alternatywne trasy.

W czwartkowy poranek 6 czerwca, warszawskie Śródmieście stanie się areną dla dwóch publicznych zgromadzeń. Pierwsze z nich będzie miało charakter happeningu pod nazwą “Polityka tworzy armię tekturowych pielęgniarek”. Jest to inicjatywa organizowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Zdaniem organizatorów protestu, działania podjęte przez ostatnie rządy, a także brak aktywności obecnej władzy, prowadzą do marginalizacji i dyskryminacji pielęgniarek w ramach systemu opieki zdrowotnej. W Polsce na 1000 mieszkańców przypada zaledwie 5 pielęgniarek, podczas gdy w Niemczech ta liczba to blisko 13. Organizatorzy apelują o konieczność podjęcia działań mających na celu wprowadzenie zmian zawartych w projekcie ustawy autorstwa obywateli. Nie spodziewają się natomiast pełnej i racjonalnej reformy ochrony zdrowia.

Manifestacja planowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych ma rozpocząć się na placu Zamkowym o godzinie 11:00. Następnie uczestnicy przemarszu przechodzą poprzez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, kierując się ku pl. Trzech Krzyży, skąd udadzą się pod Sejm RP, znajdujący się przy ulicy Wiejskiej. Koniec zgromadzenia jest zaplanowany na godzinę 16:00.