Nowa organizacja ruchu na Węźle Lubelska w Warszawie – ułatwienia dla kierowców od 6 czerwca

Od dnia dzisiejszego, Węzeł Lubelska w stolicy naszego kraju, Warszawie, funkcjonuje pod nową organizacją ruchu. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w dzień 6 czerwca zostanie udostępniona dla kierowców nowo wybudowana przewiązka. Jest to element drogowy umieszczony między jezdnią zbiorczo rozprowadzającą a główną arterią drogową S17, prowadzącą do Lublina. Inauguracja tej przewiązki pozwoli na wznowienie ruchu na łącznicy między autostradą A2 z Terespola a trasą S17 do Lublina.

Informacje dotyczące reorganizacji ruchu na Węźle Lubelska zostały opublikowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Komunikat mówi o udostępnieniu w dniu 6 czerwca przewiązki, która umożliwi przywrócenie ciągłości ruchu na trasie łączącej autostradę A2 pomiędzy Terespolem a Lublinem.

Ta decyzja była finałowym punktem prac mających na celu poprawienie płynności ruchu na skrzyżowaniu trasy prowadzącej do Lublina i Południowej Obwodnicy Warszawy. W komunikacie GDDKiA można przeczytać, że “popołudniu w czwartek (6.06) udostępnimy przewiązkę, która powstała pomiędzy jezdnią zbiorczo rozprowadzającą a jezdnią główną S17 w kierunku Lublina. Otwarcie jej umożliwi także przywrócenie ruchu na łącznicy relacji A2 z Terespola w kierunku S17 do Lublina”.