W Legionowie uruchomiono nocne i świąteczne dyżury opieki zdrowotnej

Już od przeszło tygodnia mieszkańcy Mazowsza mogą czuć się bezpieczniej. W legionowskim szpitalu uruchomiono nocne i świąteczne dyżury opieki zdrowotnej. Z porady lekarza poza godzinami pracy dziennej przychodni może skorzystać każdy, kto odczuwa nagłe pogorszenie stanu zdrowia.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Od 01 listopada na terenie Szpitala w Legionowie działa dyżur nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Data ta została wybrana nieprzypadkowo. W tym dniu, w związku z obchodzonym w kraju Dniem Wszystkich Świętych, zakłady pracy, w tym również placówki medyczne, były zamknięte. Pierwsi pacjenci mogli się rejestrować na wizytę już od godziny 08.00 rano.

Do dyspozycji personelu medycznego i chorych oddano specjalnie wydzieloną rejestrację, poczekalnię i gabinet zabiegowy. Jak informowała Lidia Wojda, zastępca komendanta ds. pielęgniarstwa w Szpitalu Wojskowym przy Szaserów, Nocna Pomoc w dni robocze działa w godzinach 18.00 – 08.00. W święta pacjenci mogą liczyć na poradę lekarską przez całą dobę.

Łatwiejszy dostęp do pomocy

Powstanie nowego punktu opieki świątecznej na Mazowszu docenili sami pacjenci. Filia Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie to łatwiejszy dostęp do lekarza nie tylko dla mieszkańców tej miejscowości. Jest to również spore ułatwienie dla zamieszkujący obrzeża Białołęki. Do tej pory uzyskanie pomocy w godzinach nocnych wiązało się z wezwaniem karetki pogotowia ratunkowego. Teraz chorzy, którzy czują się na siłach, mogą sami dotrzeć do lekarza.

Należy jednak pamiętać, że nocny dyżur lekarski utworzono w celu udzielania pomocy tym osobom, które odczuły nagłe pogorszenie stanu zdrowia. Lekarze ze Szpitala w Legionowie apelują, by korzystać z oferowanej przez placówkę pomocy jedynie, gdy rzeczywiście wystąpią silnie niepokojące objawy. W przeciwnym razie pacjentów prosi się o udanie się do lekarza pierwszego kontaktu w godzinach pracy wybranej przez siebie przychodni.