W Biegu Powstania Warszawskiego wystartuje ponad 7 tysięcy zawodników

Już w tę sobotę, 30 sierpnia, ulicami stolicy ruszą uczestnicy 31. Biegu Powstania Warszawskiego. Według czwartkowych danych na starcie pojawi się ponad siedem tysięcy biegaczy.

Zainteresowanie ponownie rośnie

Ci, którzy chcieli wziąć udział w 31. Biegu Powstania Warszawskiego, na zapisy mieli czas do piątku. Jak informowali dzień przed zamknięciem list organizatorzy biegu, liczba chętnych przekroczyła siedem tysięcy. Jest to znacznie więcej niż podczas ostatnich zawodów. W 30. edycji na mecie zameldowało się 3697 osób.

Co prawda, na zainteresowanie osiągające poziom sprzed pandemii koronawirusa trzeba będzie jeszcze z pewnością zaczekać. W roku 2019 całą trasę biegu przebyło łącznie 11436 biegaczek i biegaczy.

Wyjątkowy bieg

Do udziału w biegu zachęcają nie tylko organizatorzy, Ratusz oraz Fundacja Maraton Warszawski. Także ci, którzy mieli już okazję przemierzać ulice Warszawy, upamiętniając swym wysiłkiem wydarzenia sierpnia roku 1944, mówią o niezatartych wrażeniach, jakie wynieśli z poprzednich edycji.

Co więcej, podczas sobotniej imprezy sportowej, obecni będą wyjątkowi goście. Na starcie przy Placu Krasińskich pojawią się uczestnicy Powstania Warszawskiego. To między innymi właśnie im biegacze poświęcą swój czas i energię.

O wyjątkowości tego biegu przypomni uczestnikom również medal, który każdy, kto dotrze do mety, otrzyma. W tym roku odznaczenie nawiązuje bezpośrednio do godziny wybuchu powstania w okupowanym mieście – Godziny W.

Dwa dystanse, dwa terminy

Jak informują organizatorzy, zawodnicy będą mogli wystartować w jednym z dwóch biegów. Pierwszy z nich obejmuje dystans 5 kilometrów, drugi – 10 kilometrów. W obu przypadkach start nastąpi na Placu Krasińskiego. Linię mety wyznaczono na ulicy Konwiktorskiej. Pierwsi zawodnicy ruszą o godzinie 20.30.

Organizatorzy informują również, o możliwości podjęcia wyzwania w wersji wirtualnej. Co to oznacza? Każdy, kto nie może pobiec dziś ulicami Warszawy, może pokonać wyznaczony dystans w dowolnym miejscu. Wydarzenie trwa od 01 do 06 sierpnia.