W 2025 roku przy ulicy Towarowej 22 powstanie innowacyjny biurowiec

Zapowiedziano budowę pierwszego biurowca przy ul. Towarowej 22, którego finalizacja jest planowana na rok 2025. Deweloper projektu niedawno przekazał informacje dotyczące swoich ambitnych planów. Ciekawostką ma być obecność miejskiej szklarni, której konstrukcja równocześnie ze wszechstronnym biurowcem ma ulec zakończeniu. Co więcej, część terenu zostanie przeznaczona na park, w którym wykorzystane zostaną gruzowe pozostałości hal przemysłowych pochodzących z lat 50. XX wieku. Jest to powtórne użycie tych materiałów, gdyż owe hale powstały z ruin kamienic zniszczonych podczas działań wojennych.

Po wielu latach oczekiwań i modyfikacji koncepcji całkowitego projektu, Towarowa 22 zaczyna nabrać tempa i “rosnąć”. Prace budowlane ruszyły na obszernej działce o powierzchni 6,5 hektara znajdującej się przy ul. Pańskiej, naprzeciwko Prosta Office Centre. W tym miejscu stanie Office House – obiekt, który mimo swej nazwy będzie nie tylko służył jako biurowiec, ale także jako centrum usługowe. To zaledwie pierwsza z wielu budowli, które są planowane do powstania w tym rejonie.

Maciej Rydz, partner w pracowni Jems Architekci, opowiada o projekcie: “To budynek-miasto mający różne strefy i miejsca. Dla nas przypomina raczej dom, stąd różnorodność typów powierzchni do wynajęcia. Nie chcieliśmy, aby każdy pokój biurowy wyglądał identycznie. Brak jest również klarownych granic oddzielających budynek od parku. Cały obiekt nie posiada jednolitej elewacji – elewacje zostały zaprojektowane w odpowiedzi na warunki klimatyczne, strony świata, kontekst”.