Korty tenisowe w Parku Skaryszewskim odzyskują blask dzięki dzierżawie przez spółkę RAZO z Opola

W Praskim Parku Skaryszewskim, na terenie których przez wiele lat popadały w ruinę korty tenisowe, mieszkańcy ponownie będą mogli uprawiać ten sport. Tomasz Kucharski, burmistrz dzielnicy Praga-Południe, poinformował o zakończeniu procedury przetargowej na dzierżawę tych obiektów na okres 10 lat. Zwycięzcą okazała się firma RAZO, pochodząca z Opola.

Pod koniec sierpnia, Zarząd Dzielnicy Praga-Południe wydał ogłoszenie o przetargu na dzierżawienie tych obiektów sportowych, położonych przy al. Zielenieckiej 2. Kilka dni temu nadeszła wiadomość od burmistrza Tomasza Kucharskiego, który oznajmił, że to właśnie spółka RAZO z Opola została zwycięzcą tej dziesięcioletniej dzierżawy, skutecznie uniemożliwiając innym firmom przejęcie tego miejsca drogą zasiedzenia.

Burmistrz Tomasz Kucharski wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż te obiekty znów będą dostępne dla mieszkańców. Zauważył również, iż to nie tylko dorośli skorzystają z tej możliwości, ale przede wszystkim dzieci i młodzież przychodząca ze szkół zlokalizowanych na Pradze Południe. Dzięki temu będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach wychowania fizycznego, prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Burmistrz podkreślił, że ten aspekt był jednym z kluczowych warunków dzierżawy, ponieważ promocja sportu i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych jest dla miasta priorytetem.

Według Tomasza Kucharskiego, decyzja o dzierżawie na tak długie 10 lat była konieczna, aby umożliwić nowemu operatorowi odzyskanie poniesionych kosztów remontu i modernizacji kortów tenisowych. Burmistrz dał również do zrozumienia, że teren ten powinien znów stać się miejscem działalności gastronomicznej.