Uwaga remont: ulica Szwedzka z ograniczoną możliwością ruchu

Od poniedziałku kolejne miejsca na mapie Warszawy z utrudnieniami dla kierowców. O godzinie 08.00 rano na ulicy Szwedzkiej rozpoczęły się prace nad osiedlową siecią ciepłowniczą. Siedzących za kółkiem czekają objazdy, a podróżujących komunikacją miejską zmiany trasy przejazdu.

Prace na odcinku Bródnowska – Kowieńska

W poniedziałek 08 sierpnia ciepłownicy rozpoczęli prace na ulicy Szwedzkiej. Działania, które obejmą odcinek między ulicami Bródnowską i Kowieńską, zaplanowano w dwóch etapach. W związku z pierwszą fazą wykonawcy zamknęli dla ruchu jezdnię na wysokości mieszczących się przy Szwedzkiej posesji: 35, 35A oraz 37. Taka sytuacja ma trwać do przyszłego tygodnia. Drugi etap, przewidziany na połowę sierpnia, obejmie wlot ulicy Kowieńskiej. Tam z utrudnieniami trzeba będzie się liczyć do końca miesiąca.

Praca w kilku etapach

Według udzielonych przez ratusz informacji pierwszy etap prac przyniesie lokalne utrudnienia również dla pieszych. Przejścia przez jezdnię umożliwiać mają specjalnie w tym celu zainstalowane pomosty. Kierowcy natomiast muszą pamiętać o zmianie organizacji ruchu. Poruszając się od strony alei Solidarności, możliwy jest skręt w ulicę Kowieńską, a następnie wyjazd na ulicę Szwedką w obu kierunkach. Jednak na jezdni prowadzącej do ronda Żaba stanął znak informujący o zakazie zatrzymywania się.

Drugi etap prac i zamknięcie wlotu na ulice Kowieńską oznacza zakaz wjazdu na ulicę Szwedzką od strony ulicy Bródnowskiej. Jednak zakaz ten nie obejmie kierowców zmierzających do posesji przy Szwedzkiej 33, 35, 35A oraz 37. Tymczasowy objazd dla kierowców przebiegnie ulicami Stalową, Inżynierską, 11 Listopada oraz Starzyńskiego.

Przez cały miesiąc pas jezdni prowadzący do alei Solidarności będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Poruszający się od ronda Żaba kierowcy nie będą mogli wykonać manewru skrętu w ulicę Bródnowską. Tam, gdzie prowadzone będą aktualnie prace, kierowcy będą mogli poruszać się jedynie w kierunku ulicy Starzyńskiego.

Zmiany na trasach przejazdu komunikacji miejskiej

Roboty na osiedlu Nowa Praga to również zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej. Autobusy linii 135, N14 i N16 będą kierować się objazdami. Numer 135 przejedzie ulicami Dąbrowszczaków, Inżynierską i Stalową do pętli PKP Olszynka Grochowska. Linie noce N14 i N16 dojadą do Dworca Centralnego przez 11 Listopada, ulice Ratuszową i Dąbrowszczaków. Kursy, które przewidują podjazd do Zajezdni Stalowa, skierują się objazdem przez ulice 11 Listopada, Ratuszową, Inżynierską i Stalową.

Po zakończeniu prac na odcinku Bródnowska – Kowieńska, ciepłownicy przeniosą się na pas między ulicą Kowieńską a Strzelecką.

Informowaliśmy również o pracach wodociągowców na Mokotowie.