Utrudnienia na Mokotowie – remont sieci wodociągów na ulicy Dolnej

Sezon prac drogowych w stolicy trwa w najlepsze. Tym razem na utrudnienia muszą nastawić się wszyscy, których trasa przebiega przez ulicę Długą na Mokotowie. W poniedziałek ruszył remont sieci wodociągowej.

Prace w kilku etapach

25 lipca o poranku poruszający się w kierunku ulicy Dolnej musieli nastawić się na panujące tam utrudnienia. W poniedziałek wodociągowcy rozpoczęli prace remontowe w obrębie sieci biegnącej w okolicy jezdni na odcinku między ulicami Puławską i Konduktorską. Zwężono nie tylko jezdnię. Wygrodzono również część chodnika.

Jak informują przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, remont instalacji przewidziano w kilku etapach. I jak zaznaczają, na każdym z tych etapów kierowcy muszą spodziewać się utrudnień. Na największe z nich narażeni będą podróżujący w stronę ulicy Puławskiej.

Pierwsze etapy prac obejmie również pas jezdni prowadzący do centrum. Wyłączeniu z ruchu ulegnie odcinek od zjazdu w ulicę Dolną aż do pasów łączących trasę z Sielc z ulicą Puławską. Samochodom udostępniony zostanie tylko jeden, lewy pas. Zmieni się wówczas zasada pierwszeństwa – ulica Dolna zmieni się w ulicę podporządkowaną.

Utrudnienia nie tylko dla kierowców

Według zapowiedzi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji końcowy etap to zwężenie ulicy Dolnej na wysokości skrętu w ulicę Ludową. Cały ten odcinek ma mierzyć 7,2 metra szerokości.

Utrudnienia odczują jednak nie tylko ci za kierownicą samochodu. Także pieszych dotkną utrudnienia. Po stronie północnej nastąpi zwężenie chodników, przechodnie będą musieli korzystać z przejść po przeciwnej stronie jezdni. Możliwe, że pojawią się również chodniki tymczasowe.

Jak przewiduje ratusz, prace zakończą się wraz z końcem sierpnia.