Utrudnienia w ruchu na rejonie Placu Unii Lubelskiej z powodu budowy tramwaju na ulicy Rakowieckiej

We wrześniowym okresie, kierowcy mogli odetchnąć z ulgą, gdy znów otwarto dla nich możliwość przejazdu ulicą Puławską niedaleko Placu Unii Lubelskiej. Sytuacja powtórzyła się przed świątecznym okresem Bożego Narodzenia, kiedy to wznowiono ruch na ulicach Goworka i Spacerowej, prowadzących w dół. Niestety, spokój ten nie trwał długo i teraz kierowcy muszą przygotować się na ponowne utrudnienia w ruchu drogowym na jednym z pasów jezdni Puławskiej. Przyczyną są prace związane z budową linii tramwajowej na ulicy Rakowieckiej.

Jak poinformował stołeczny Urząd Miasta, od 8 stycznia, począwszy od poniedziałku, tylko jeden pas jezdni Puławskiej prowadzący od ulicy Goworka do Rakowieckiej będzie dostępny dla samochodów jadących w kierunku Ursynowa. To konsekwencja prac mających na celu usunięcie konfliktu pomiędzy przyszłym torowiskiem tramwajowym prowadzącym do Wilanowa a istniejącą infrastrukturą podziemną ulicy Puławskiej.

Jednocześnie, od 22:00 w dniu 8 stycznia, drogowcy planują zwęzić jezdnię ulicy Puławskiej, pomiędzy ulicami Goworka i Rakowiecką, dla ruchu w stronę Ursynowa. Oznacza to, że kierowcy będą mogli korzystać tylko z jednego pasa ruchu – zarówno do jazdy prosto, jak i skrętu w prawo w ulicę Rakowiecką. Ważne jest również to, że w trakcie trwania prac pas ten będzie raz po raz przesuwany – raz bliżej chodnika, raz bliżej torów tramwajowych. Możliwość wyjazdu z ulicy Rakowieckiej na Puławską pozostanie jednak niezakłócona i będzie możliwa tylko w prawo.