Decyzja Sądu Okręgowego w Warszawie: 25 lat pozbawienia wolności dla matki za zabójstwo niemowlęcia i próby odebrania życia dwóm synom

Podczas zamkniętej dla publiczności sesji, Sąd Okręgowy w stolicy Polski, Warszawie, wydał wyrok skazujący na kare 25 lat więzienia kobietę oskarżoną o morderstwo swojego miesięcznego dziecka dziewczynki. Dodatkowo, kobieta była także oskarżona o próbę zabójstwa dwóch swoich synów, których wiek wynosi odpowiednio 3 i 9 lat. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, a informację o jego wydaniu przekazał rzecznik sądu w piątek.

Rzecznik sądu zaznaczył, że decyzja wydana przez sąd pokrywa się z wnioskami Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ursynów odnośnie winy oskarżonej, jej udziału w dokonanych czynach oraz prawnej kwalifikacji zarzuconych jej czynów. Ponadto prokurator postulował o skazanie kobiety na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Rzecznik dodał również, że ocena wydanego przez sąd wyroku, szczególnie w kontekście wymierzonej kary, zostanie dokonana po otrzymaniu pisemnego odpisu wyroku wraz z jego uzasadnieniem, o które już wystąpił prokurator.

Zarzuty wobec oskarżonej były prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ursynów. Dochodzenie zakończyło się 3 sierpnia 2023 roku, kiedy to do sądu skierowany został akt oskarżenia przeciwko Magdalenie D.-M. Oskarżenie obejmowało trzy czyny – morderstwo niemowlęcia oraz dwie próby zabójstwa jej synów w wieku 3 i 9 lat, a także spowodowanie u nich obrażeń, które nie wyzdrowiały w ciągu siedmiu dni.