Ulica Sokratesa przejezdna – prace z jezdni przeniosły się na jej najbliższe otoczenie

Przebudowa ulicy Sokratesa trwa już niemalże od roku. W ubiegłym tygodniu co prawda wznowiono na niej ruch samochodowy. Nadal jednak trwają pracę w najbliższym otoczeniu jezdni. Drogowcy planują zakończyć prace w ciągu kilku tygodni.

Najpierw jezdnia, teraz chodnik

O postępach prac w obrębie ulicy Sokratesa informujemy na bieżąco. W pierwszej połowie kwietnia wspominaliśmy o kolejnych zrealizowanych etapach i planowanym otwarciu jezdni w maju. Jak wiadomo, zapowiedzi te spełniły się i kierowcy mogą swobodnie przemieszczać się długo niedostępną dla nich ulicą. Nie oznacza to jednak, że inwestycja została już zamknięta. W dalszym ciągu prowadzone są działania, których celem jest stworzenie nowych chodników i ścieżki rowerowej. Jak zapowiedzieli przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, prace te potrwają jeszcze kilka tygodni.

Jakie zmiany na Sokratesa?

Trwająca od sezonu letniego 2021 to wynik nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło na jednym z przejść dla pieszych. Niestety, sygnalizowane od dawna zagrożenie musiało przerodzić się w rzeczywistą tragedię, by miasto wygospodarowało środki konieczne na przebudowę niebezpiecznego odcinka. Jakie zatem zmiany wprowadzono?

Przejścia dla pieszych skrócono i wyposażono w wysepki zwane azylami. Pojawiło się tez przejście dodatkowe na wysokości budynku opatrzonego numerem 13. Jezdnia z dwupasmowej zmieniła się w drogę jednopasmową w obu kierunkach. Jak informowali drogowcy, zbieg ten ma doprowadzić do uspokojenia ruchu samochodowego, co z kolei zapewni większe bezpieczeństwo udającym się na druga stronę ulicy przechodniom.

Szersze chodniki i strefa zieleni

Dla zwiększenia komfortu poruszających się ulicą Sokratesa przechodniów zdecydowano o poszerzeniu chodnika po jej północno-zachodniej stronie, w której mieszczą się wszelkie sklepy i punkty usługowe. Przebiegająca dotychczas w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika ścieżka rowerowa zostanie odseparowana od pieszych pasem zieleni.