Dalsze prace na Sokratesa – drogowcy wylewają asfalt

Prace na ulicy Sokratesa postępują. Zarząd Dróg Miejskich mówi o szybkiej realizacji inwestycji. Według obietnic urzędników droga zostanie udostępniona kierowcom już po weekendzie majowym.

Jak postępują prace?

Zarząd Dróg Miejskich zamieścił na swoim Facebookowym profilu komunikat informujący o rozpoczęciu asfaltowania północno-zachodniej jezdni ulicy Sokratesa. Od poniedziałku 11 kwietnia prowadzono prace na odcinku między ulicami Kaliszówka i Cienkiej. Według zapowiedzi kolejne dni mają przynieść działania na następnych fragmentach, aż do ukończenia nowej nawierzchni między ulicami Kasprowicza i Wólczyńską.

Sokratesa przejezdna od maja

Wykonawcą przebudowy ulicy Sokratesa jest miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Według jego przewidywań pierwsze samochody wyjadą na nową jezdnię zaraz po długim weekendzie majowym. W dniach 29 kwietnia do 04 maja zaplanowano układanie ostatniej warstwy asfaltu oraz malowanie wymaganego przez przepisy oznakowania poziomego. Drogowcy obiecują, że nic już nie zaburzy harmonogramu i po kilku miesiącach oczekiwań kierowcy znów będą mogli swobodnie podróżować przez Sokratesa z ulicy Kasprowicza do Wólczyńskiej.

Spóźnieni, ale optymistyczni

Miejmy nadzieję, że obietnice drogowców będą mogły się spełnić. Przypomnijmy, że pierwotne plany zakładały oddanie ulicy Sokratesa do  użytku na wiosnę roku ubiegłego. Wtedy jednak udało się zmodernizować jedynie oświetlenie. Nowe stalowe latarnie wyposażono w lepszej jakości lampy ledowe. Na tempo prac wpłynęły przeszkody w postaci podziemnej infrastruktury oraz, odpowiedzialna za większość inwestycyjnych niepowodzeń ostatnich dwóch lat, pandemia.

Teraz drogowcy mówią o zabezpieczeniu wszystkich przejść dla pieszych azylem. Po północno-zachodniej stronie ulicy, gdzie zlokalizowana jest zdecydowana większość, pojawi się szerszy chodnik. Droga rowerowa natomiast przysunie się bliżej jezdni. Jak informowaliśmy wcześniej, miasto zaplanowało również nowe nasadzenia w obrębie modernizowanego odcinka.