Uczcili pamięć kolegów – minuta ciszy w mazowieckich jednostkach straży pożarnej

Wojna dotyczy nie tylko walczących na froncie żołnierzy. W ostatnich tygodniach widzimy, jak wpływa ona na życie zwykłych ludzi, którzy padają ofiarami kolejnych ataków. Ryzyko podejmują również ci, którzy pod ostrzałem wroga niosą pomoc innym. To właśnie ich pamięć na terenie jednostek straży pożarnej w całym kraju uczczono.

Strażakom z Ukrainy

Państwowa Straż Pożarna poinformowała o śmierci osiemnastu ukraińskich strażaków, którzy oddali swoje życie podczas prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych. Niosąc pomoc obywatelom Ukrainy, nie wahali się działać nawet pod ostrzałem wrogiego wojska. Za swoją odwagę zapłacili najwyższą cenę.

W niedzielę 20 marca strażacy z polskich jednostek państwowych oraz remiz ochotniczych uczcili minutą ciszy pamięć o poległych na służbie ratowników z Ukrainy. Hołd ich odwadze złożyli również członkowie mazowieckich oddziałów straży pożarnej.

Solidarni z Ukrainą

Jak zapewniają władze Państwowej Straży Pożarnej, wszyscy polscy strażacy solidaryzują się z kolegami na Ukrainie oraz z resztą obywateli tego kraju. Wyrażają oni zdecydowany sprzeciw wobec agresji, którą władze rosyjskie wymierzyły wobec wolnego i demokratycznego państwa. Podziw i szacunek – tymi słowami reprezentujący instytucję opisują heroiczną walkę, którą każdego dnia wojny podejmują ukraińskie służby ratownicze. Niosąc pomoc innym, zgodnie ze swoim powołaniem, nie obawiają się kłaść na szali swego własnego życia.