Nowe plany Tramwajów Warszawskich – ogłoszono przetarg na projekt linii tramwajowej, łączącej Mokotów z Ochotą

Tramwaje Warszawskie szykują się do kolejnej inwestycji na terenie stolicy. Ogłoszono przetarg na dokumentację i projekt linii tramwajowej. Nowa trasa, która połączy ze sobą Mokotów i Ochotę, ma przebiegać wzdłuż Pola mokotowskiego.

Jak ma wyglądać nowa linia?

Przetarg na projekt nowej linii ogłoszono w ubiegłym tygodniu. O tym, jakie elementy powinna zawierać składana przed inwestorami oferta, mówił Maciej Dutkiewicz, pełniący funkcję rzecznika Tramwajów Warszawskich.

Długość nowego torowiska ma liczyć półtora kilometra. Jej przebieg wyznaczono między pętlą tramwajową przez ulice Banacha, Rostafińskich i św. Andrzeja Boboli. W tym miejscu nastąpi połączenie z już istniejącą trakcją. Przy okazji tych prac zaplanowano również przebudowę odcinków przy ulicach Banacha i Rakowieckiej. Przeobrażeniu mają też ulec pętle na Rakowieckiej i Banacha. Pojawią się nowe przystanki przy skrzyżowaniu ulic Banacha – Żwirki i Wigury.

Inwestycja na kilka etapów

Z przekazanych przez Dutkiewicza informacji wynika, że całe zamówienie podzielono na trzy fazy. Pierwsza z nich obejmuje przygotowanie dokumentacji środowiskowej. Wykonawca musi przeprowadzić dokładną analizę wszelkich skutków dla otoczenia, jakie nieść będą z sobą podejmowane w ramach realizacji projektu działania. Kolejna faza to wykonanie projektu budowlanego. Dalej następuje etap, w którym wykonawca zapewnia techniczne wsparcie i stały nadzór nad realizacją inwestycji.

Jak zaznaczył rzecznik Tramwajów Warszawskich, to na wykonawcy spoczywać będzie również odpowiedzialność za pozyskanie wszelkich decyzji administracyjnych, takich jak pozwolenie na budowę. Dalsze działania obejma już przetarg na budowę. Kiedy jednak zostanie on ogłoszony? Nie wiadomo. Wszystko zależy od tego, czy miasto pozyska na ten cel odpowiednie fundusze.