Turystyka w Stawie Otwartym, 100-letnim domu nieopodal centrum Warszawy

Niezwykły zakątek, zaledwie czterdzieści kilometrów od tętniącego życiem centrum Warszawy – to Staw Otwarty. To urocze miejsce, ukryte pośród dwóch hektarów zieleni i otoczone pięknem błękitnego nieba, oferuje relaks i odpoczynek dla każdego, kto marzy o chwilach ciszy i spokoju. Znajduje się tu prywatny staw oraz pole pigwowca, a przede wszystkim – drewniany dom o stu latach historii.

Staw Otwarty, nazywany przez miejscowych Wenecją, to wyjątkowe miejsce na mapie stolicy Polski. Działka znajduje się jedynie o 25 minut jazdy samochodem od ścisłego centrum Warszawy. Nie musisz już uciekać na Mazury, aby zaznać chwili wytchnienia – podobną atmosferę znajdziesz także w samym sercu metropolii. Teren ten przez lata był własnością prywatną rodziny, jednak kilka lat temu jego właściciele, Lila i Marek, postanowili udostępnić go publicznie.

– W naszym drewnianym domu z bali, który przetrwał już ponad sto lat, stworzyliśmy przestrzeń idealną dla gości. Dom nie jest wielki, ale jego metraż jest w sam raz. Możemy go udostępnić do wynajęcia jako całość – mówi Lila. Nie dzielimy domu na poszczególne pokoje do wynajęcia. Wszystko tutaj tworzy jedną, nierozerwalną całość.

Dom jest wystarczająco przestronny, aby pomieścić do siedmiu osób. Parter to duży, otwarty pokój z kominkiem, stołami i wyjściem na werandę oraz pomost nad stawem. Dodatkowo można tu znaleźć biblioteczkę, zestaw zabawek dla dzieci, gry planszowe oraz sprzęt do gier takich jak bule czy badminton. Na parterze znajduje się również dobrze wyposażona kuchnia z widokiem na staw i łazienka.