Tragedia w śródmieściu Warszawy: Zmarłe niemowlę i próba samobójcza matki

Nieprzyjemne wydarzenia miały miejsce w jednym z bloków mieszkalnych na Wybrzeżu Kościuszkowskim, położonym w warszawskiej dzielnicy Śródmieście, 28 czerwca. To właśnie tam służby ratunkowe zostały wezwane w godzinach popołudniowych. W skład interweniujących sił wchodziła karetka pogotowia, policja oraz straż pożarna.

Sytuacja, którą napotkali na miejscu była porażająca – matka trzymiesięcznego dziecka odkryła, że jej maluch nie daje znaków życia w swoim łóżeczku. Scena ta była tak nie do zniesienia dla nieszczęsnej kobiety, iż postanowiła podjąć próbę odebrania sobie życia, co potwierdzili świadkowie tragicznego zdarzenia.

Całe zdarzenie miało miejsce krótko po godzinie 13 tego dnia. Mimo natychmiastowej reakcji i interwencji medycznej, lekarz który przybył na miejsce był niezdolny do udzielenia pomocy niemowlęciu i stwierdził jego zgon. Obecnie sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa – Śródmieście Północ. Policja, zmaga się ze skomplikowanym charakterem sprawy i na ten moment nie jest gotowa na jej publiczne omówienie.