Szalony pościg za 66-latkiem w okolicach Warszawy

To była brawurowa akcja. W ostatnim czasie policjanci mieli ręce pełne roboty. Radiowóz z Piaseczna gonił kierowcę, który stwarzał zagrożenie na drodze. Interwencja zakończyła się strzałami.
 
Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 7. Policjanci zostali powiadomieni o kierowcy, który swoim zachowaniem stwarzał niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze początkowo próbowali pokojowo zatrzymać pirata drogowego, jednak nie przynosiło to żadnych rezultatów.
 
Policjanci byli zmuszeni do oddania strzałów ostrzegawczych. Kierowcę udało się zatrzymać tuż przed wjazdem do Warszawy.
 
Zatrzymany to 66-letni mężczyzna, który po pościgu trafił do policyjnego aresztu. Nie wiadomo jeszcze czy kierujący był pod wpływem substancji odurzających. Policja bada krew uciekiniera pod kątem wszelkich psychoaktywnych substancji.
 

Policjanci apelują o rozwagę.

 
W związku z dużą ilością piratów na naszych drogach policjanci apelują o rozwagę. Dla ogólnego bezpieczeństwa kluczowe jest zachowanie szczególnej ostrożności i niewsiadanie za kierownicę na podwójnym gazie. Od tej reguły nie ma żadnych odstępstw!
 
Obecnie policja prowadzi wzmożone działania mające przeciwdziałać piractwu drogowemu. Będą one kontynuowane aż do samego końca wakacji, które zwykle przynoszą na drogach pokaźne żniwo.
 
Ku przestrodze policja stworzyła aktualną mapę wypadków śmiertelnych https://policja.pl/pol/mapa-wypadkow-drogowych/527,Policyjna-mapa-wypadkow-drogowych-ze-skutkiem-smiertelnym-Wakacje-2021.html. Jest ona aktualizowana codziennie. Niestety statystyki nie są zbyt pozytywne i nie napawają optymizmem. Od początku wakacji na naszych drogach zginęło już 148 osób. Mamy nadzieję, że liczba ta nie będzie się powiększać.