Zmiany organizacji ruchu utrudnieniem dla mieszkańców centrum

Utrudnienia dla pasażerów. W Warszawie tramwaje nie pojadą przez centrum.
 
W związku z rozpoczętym 19 lipca remontem w okolicach placu Bankowego zawieszono lub zmieniono kursowanie 7 przystanków. Utrudnienia mają potrwać do niedzieli 25 lipca. W związku z pracami tramwaje nie przejdą przez Marszałkowską i Andersa oraz plac bankowy.
 

Autobusy w zastępstwie tramwajów

 
Na czas remontów zostały uruchomione zastępcze linie autobusowe. Przystanki wyznaczono na ul. Andersa oraz Świętojańskiej. Tramwaje będą kursowały objazdami, a niektóre linie zostaną zawieszone.
 
Na tym etapie remontu przywrócony zostanie ruch na alejach “Solidarności” oraz na moście Śląsko-Dąbrowskim.
 
Jeżeli nic nie ulegnie zmianie, prace remontowe powinny zostać zakończone w najbliższą niedzielę. Pomimo tak krótkiego remontu i tak powoduje on spore utrudnienia komunikacyjne. Na czas jego trwania lepiej uzbroić się w cierpliwość.
 

Co się zmieniło?

 
Tramwaje linii: 4, 14, 15, 23 i 36 mają zmienione trasy, a 18 i 35 w ogóle nie wyjadą na tory. W zamian za nie uruchomiono autobusy Z-4 oraz zastępczy tramwaj 75.
 
nieczynne będzie aż 18 przystanków:
 
– na PL. ZBAWICIELA
-na PL. KONSTYTUCJI
– na HOŻA
– na CENTRUM
– na METRO ŚWIĘTOKRZYSKA
– na KRÓLEWSKA
– na PL. BANKOWY
– na METRO RATUSZ ARSENAŁ
– na MURANÓW
– na MURANOWSKA
 
Uruchomione są natomiast przystanki zastępcze:
 
– na PL. INWALIDÓW 56
– na MURANOWSKA 51,
– na MURANÓW 51,
– na MURANÓW 52,
 
Mamy nadzieję, że remont zakończy się zgodnie z planem i już w poniedziałek tramwaje wyjadą na swoje stałe trasy. Na ten moment wszystko idzie zgodnie z planem i najprawdopodobniej nie będzie żadnych opóźnień.