Święto psa nierasowego, czyli Dzień Kundelka

W niedzielę wszyscy miłośnicy domowych czworonogów mogą udać się na ursynowską Kopę Cwila. Właśnie tam Schronisko na Paluchu, w trakcie obchodów Dnia Kundelka, będzie zapraszać do adopcji psów bez rodowodu. Jak zapewniają organizatorzy, coś dla siebie znajdą również ci, którzy na co dzień afektem darzą mruczących domowników.

Z ochronki do miasta

Obchody nieoficjalnego polskiego święta, jakim jest Dzień Kundelka, zorganizowano w tym roku dwa dni przed zwyczajową datą. Wszyscy, którzy mają ochotę poznać podopiecznych placówki mogą udać się do Parku imienia Romana Kozłowskiego w najbliższą niedzielę, 23 października.

Wydarzenie promuje również ratusz miejski. Jak ogłoszono w komunikacie, podczas imprezy będzie można pobawić się z pupilami i uzyskać szczegółowe na temat procesu adopcyjnego. Za główny jednak cel organizatorzy stawiają sobie przekonanie przybyłych, że psiaki, które przebywają w schronisku, doskonale radzą sobie w przestrzeni miejskiej.

Nierasowy też macha ogonem

Opiekunom czworonogów zależy również, by zwrócić uwagę chętnych do adopcji na mniej popularne zwierzaki, czyli te, które nie posiadają rodowodu. W Schronisku na Paluchu przebywa obecnie blisko 700 psów. Większość z nich to właśnie zwierzęta nierasowe. Jednak, jak zaznaczają przebywający z nimi każdego dnia, nie umniejsza to ich chęci do zabawy czy potrzeby okazywania czułości i przywiązania.

W trakcie wydarzenia odbędzie się również zbiórka koców i poszewek, które trafią później do podopiecznych placówki. Właściciele psów, którzy zjawią się na Kopie Cwila między godziną 12.00 a 15.00, będą mogli skorzystać z darmowej usługi zaczipownia swojego pupila. Organizatorzy pomyśleli również o kociarzach. W kociej strefie miłośnicy mruczków będą mogli samodzielnie wykonać zabawkę dla swojego futrzastego kompana.