Staruszka odnaleziona martwa w swoim mieszkaniu na warszawskim Mokotowie: Trwa śledztwo w celu wyjaśnienia sytuacji

W stolicy Polski, w dzielnicy Mokotów, doszło do dramatycznego zdarzenia. W czwartek, około godziny 12:00, w jednym z mieszkań przy ulicy Bryły odkryto ciało staruszki. Kobieta miała 80 lat. Sprawa jest obecnie badana przez policję oraz prokuraturę, które próbują dociec dokładnych okoliczności tej tragicznej sytuacji. Jak na razie, nie udało się jeszcze zatrzymać żadnego podejrzanego.

Na miejsce dramatycznego odkrycia natychmiast udali się funkcjonariusze policji oraz przedstawiciel prokuratury. Ciałem 80-letniej kobiety zainteresowano się po znalezieniu go w jej mieszkaniu na Mokotowie, w Warszawie, przy ulicy Bryły. Ze względów operacyjnych służby udostępniają minimalną ilość informacji na ten temat. Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji, Robert Szumiata, potwierdził jednak, iż incydent ma charakter kryminalny.

Aktywne są poszukiwania osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Według zeznań świadków, sprawca mógł uciec, wyskakując przez okno mieszkania.

Na miejscu zdarzenia prowadzi działania prokurator z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów. Wraz z ekspertem medycyny sądowej przeprowadza oględziny zwłok 80-letniej kobiety oraz miejsca, gdzie zostały one odkryte – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Szymon Banna.