Spacer po stolicy – Multimedialny Park Fontann

Warszawa, jak na stolicę kraju przystało, to miasto bogate nie tylko w historie, ale też w miejsca warte odwiedzenia. Liczne zabytki przyciągają uwagę każdego podróżującego w te strony turysty. Sami mieszkańcy miasta udają się na edukacyjne wycieczki, odkrywające przed nimi przeszłość ich małej ojczyzny. Jednak nie każdego dnia można mieć ochotę na odwiedziny w przestronnych gmachach czy okrytych półmrokiem świątyniach. W słoneczny, spokojny dzień, warto skorzystać z rekreacyjnej oferty stolicy i wykorzystać czas na przyjemny spacer i zapoznanie się z nowocześniejszymi atrakcjami dostępnymi na terenie miasta.

Multimedialny Park Fontann

Multimedialny Park Fontann to wyjątkowe miejsce na mapie stolicy. Nie tylko można się tam udać w celach wypoczynkowych na spokojny spacer czy spotkanie z przyjaciółmi. Na terenie Podzamcza, bo właśnie tam Park Fontann się znajduje, od 2011 roku stanowi dla mieszkańców letnie centrum kultury. Odbywają się tu pokazy filmowe, a także koncerty plenerowe. Największe jednak zainteresowanie wzbudzają prezentowane podczas letnich weekendowych wieczorów spektakle świetlne, nawiązujące do warszawskich legend.

Pokazy weekendowe w Parku Fontann

Nic dziwnego, że to właśnie latem na terenie parku dzieje się najwięcej. Przyjemny, ciepły wieczór aż prosi się o spędzenie go na świeżym powietrzu. Jeśli można do tego dodać niezwykłe wrażenia wizualne, to aż żal nie skorzystać. A na takie można liczyć, wybierając się w odwiedziny na skwer 1. Dywizji Pancernej Wojska Polskiego. Tam właśnie, między ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki obejrzymy niezwykły pokaz.

Prezentowane w parku widowiska multimedialne łączą ze sobą wodę, dźwięk i światło. Szczególne efekty uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnych reflektorów LED, laserów i projektorom. Dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju rozwiązań technicznych odwiedzający park wieczorową porą widzowie są świadkami spektakli nawiązujących do tradycji i historii miasta.

Z tej propozycji warto skorzystać również w sezonie zimowym. Wtedy bowiem specjalnym spektaklom towarzyszy nastrojowa, świąteczna muzyka. Tym, którzy zastanawiają się nad odwiedzinami tego miejsca przypominamy, iż wstęp na teren parku i udział w pokazach jest całkowicie bezpłatny, podobnie jak w innych miastach, które mogą się taką atrakcją poszczycić.