Skradziony pojazd, fałszywe dokumenty i narkotyki, czyli grupa “Kobra” w akcji

Funkcjonariusze oddziału Kobra odzyskali skradziony na terenie Niemiec pojazd. Podejrzanym w sprawie jest znany policji 32-letni mężczyzna.

Sprawę prowadził oddział Kobra

Przed kilkoma dniami działający w strukturach oddziału Kobra funkcjonariusze otrzymali informacje na temat mężczyzny podejrzanego o dokonanie kradzieży na terenie Niemiec. Dzięki uzyskanym wskazówkom śledczym udało ustalić się miejsce pobytu 32-latka, którego policja poszukiwała już wcześniej.

Grupa Kobra to jednostka, która prowadzi działania w obrębie Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową. Do jej zadań należy przeprowadzenie właściwego rozpoznania w środowisku przestępczym oraz dokładna analiza wpływających spraw kradzieży pojazdów i kradzieży z włamaniem. W procesie śledczym funkcjonariusze mają wytypować, a następnie ustalić i zatrzymać podejrzane o dokonanie przestępstw osoby.

Nie tylko samochód

Jak przekazała Joanna Węgrzyniak, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Policji Warszawa Praga-Południe, podczas zatrzymania mężczyzny nie tylko odzyskano skradziony Jeep Grand Cherokee, bo taki właśnie pojazd zaginął w Niemczech. Funkcjonariusze oddziału zabezpieczyli również dokumenty. Posiadane przez 32-latka papiery, czyli dowód osobisty i prawo jazdy, okazały się fałszywe. Jak ustalono, podejrzany czynił przygotowania do ich użycia.

Dodatkowo w wyniku przeszukania śledczy zabezpieczyli znaczną ilość różnego rodzaju nielegalnych substancji. W miejscu zatrzymania odkryto ponad cztery kilogramy marihuany, osiem gramów kokainy, 625 gramów mefedronu. Nie zabrakło również sproszkowanej postaci MDMA oraz amfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także gotówkę w kwocie ponad 20 tysięcy złotych.

Podejrzanemu postawiono zarzuty

32-latek, którego zatrzymano podczas czynności, został przesłuchany. Następnie postawiono mu zarzuty, obejmujące paserstwo, posiadanie znacznej ilości narkotyków, a także posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Na wniosek organów ścigania wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. O dalszych losach podejrzanego zadecyduje sąd.