Pomoc dla każdego – Schronisko na Paluchu ofiaruje wsparcie dla pupili uchodźców

O chęci pomocy uciekającym przed wojną nie tylko ludziom, ale i zwierzętom, poinformowało warszawskie Schronisko na Paluchu. Ośrodek zapewni darmowe pożywienie, opiekę lekarską i więcej.

Pomoc nie tylko dla ludzi

W obliczu ogromnej tragedii, jaką jest trwająca od tygodnia wojna na ziemiach Ukrainy, stają nie tylko ludzie. Opuszczając swoje domy w poszukiwaniu ratunku, uchodźcy zabierają ze sobą to, co najcenniejsze. W czasie ewakuacji nie zapominają też o swoich czworonożnych przyjaciołach.

Wiele zwierzaków, tak, jak ma to miejsce w przypadku ludzi, na co dzień przyjmuje różnego rodzaju leki. Bez nich ich przetrwanie jest zagrożone, o konieczności stałego dostępu do świeżej wody i pożywienia nie wspominając. Warszawskie Schronisko na Paluchu zaoferowało swoją pomoc każdemu zwierzakowi, który wraz z właścicielami opuścił zagrożone terytorium.

Darmowa pomoc weterynaryjna

Ofertę pomocy, którą zaproponowało schronisko, reklamuje od kilku dni ratusz miejski. Na profilu władz miejskich w portalu Facebook można znaleźć instrukcje, w jaki sposób z takiej pomocy skorzystać. Wszelkie zapytania można kierować pod numery telefonów: +48 22 868 15 88 oraz +48 22 868 15 79, a także na adres mailowy [email protected].

Działające w dzielnicy Włochy Schronisko na Paluchu oferuje wszystkim zainteresowanym leczenie w nagłych przypadkach, czipowanie pupili i wyposażenie w karmę. Wszystko to oczywiście bez opłat.

Na pomoc zwierzętom przybywającym z Ukrainy ruszyły też inne miasta w kraju. O pomocy dla czworonogów przeczytacie na InfoPuławy.pl.