Sejmowy hit na dużym ekranie – premierowe exposé Mateusza Morawieckiego znajdziemy na liście Kinoteki

Ze względu na rosnące zainteresowanie polską sceną polityczną, obrady Sejmu stają się coraz bardziej dostępne dla szerokiego audytorium. Już niedługo, dokładnie 11 grudnia, warszawska Kinoteka przeprowadzi transmisję tych obrad na swoim dużym ekranie. Wydarzenie to jest na tyle istotne, ponieważ premier Mateusz Morawiecki ma zaprezentować swoje exposé. Reakcja publiczności była niezwykła – wszystkie dostępne miejsca zostały w pełni zarezerwowane w ciągu zaledwie kilkunastu minut.

Od czasu ostatnich wyborów, kanał sejmowy na platformie YouTube zyskał znaczną popularność, bijąc rekordy oglądalności. Obrady Sejmu stały się tematem numer jeden dla wielu Polaków i nigdy wcześniej nie obserwowano tak dużej chęci uczestnictwa społeczeństwa w procesach decyzyjnych kraju. To sprawiło, że Kinoteka postanowiła umożliwić widzom obejrzenie na żywo ważnego momentu w polskiej polityce.

Wirtualna Polska podała informację, że transmisja jest zaplanowana na 11 grudnia. Tego dnia odbędą się obrady, w trakcie których premier Mateusz Morawiecki przedstawi swoje plany dotyczące kształtu nowego rządu. W środę, o godzinie 17:00, Kinoteka uruchomiła system rezerwacji darmowych miejsc. Reakcja widzów była piorunująca – wszystkie dostępne bilety zostały wykupione w ciągu kilkunastu minut.