Nowe mieszkania na wynajem na warszawskich Bielanach – inwestycja gotowa za niemal dwa lata

Władze miasta Warszawy przedstawiły plany związane z realizacją projektu inwestycyjnego w rejonie Bielan. Zgodnie z planem, wzdłuż ulicy byłego generała K.S. Rudnickiego, w perspektywie niemal dwóch lat staną nowoczesne mieszkania na wynajem. Oferta będzie kierowana do osób o średnich dochodach, które mogą liczyć na przystępne stawki czynszu.

Mieszkania zostaną wybudowane na działce zlokalizowanej na warszawskich Bielanach i będą dostępne dla najmu już za niecałe dwa lata. – “Naszym celem jest konsekwentne wprowadzanie w życie strategii mieszkaniowej stolicy. Mieszkania, które powstaną w ramach tego projektu, będą spełniać najwyżej postawione standardy energetyczne, a także będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek na terenie Bielan zostanie wyposażony w instalację paneli fotowoltaicznych dla produkcji energii odnawialnej. To doskonała lokalizacja, dobrze skomunikowana, tuż obok arterii S8 i przystanków komunikacji publicznej”, podkreśliła Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta miasta Warszawy.

Konstrukcja nowych budynków mieszkalnych to element planu stołecznego ratusza, stanowiący część szeroko zakrojonego projektu społecznego budownictwa. Inwestycja wpisuje się w Wieloletni Program Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy na lata 2021 – 2025. Za jej realizację odpowiada Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Północ Spółka z o.o. W ceremonii podpisania umowy udział wzięli Piotr Jaworski, prezes zarządu TBS W-wa Północ i Marcin Podsędek, członek zarządu, a także Andrzej Zabolkicki, prezes zarządu firmy wykonawczej – ZAB-BUD Sp. z.o.o.