“Rzeczy Niepokój” – muzyczna interpretacja utworów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Grupa Blue Sounds wystąpi w Warszawie

Już w najbliższą niedzielę, 14 listopada, o godzinie 17 na scenie sali widowiskowej Wojskowej Akademii Technicznej na Bemowie wyjątkowy koncert. Grupa Blue Sounds zaprezentuje swoje interpretacje utworów poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Rok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Krzysztof Kamil Baczyński urodził się 22 stycznia 2921 roku. Jako wyraz uznania dla jego twórczości i walki o niepodległość rok 2021 ogłoszono w Polsce rokiem właśnie tego poety. Baczyński, który poniósł śmierć w wieku zaledwie 23 lat, pozostawił po sobie kilkaset utworów lirycznych, kilkanaście poematów i opowiadań.

Cała twórczość K. K. Baczyńskiego przypadła na jednej z najdramatyczniejszych okresów w historii nie tylko naszego kraju, ale i całego świata. Mieszkający w Warszawie poeta czynnie uczestniczył w działaniach, mających na celu oswobodzenie miasta z rąk wojsk niemieckich podczas Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Podczas tych walk, jako żołnierz Batalionu Parasol, poniósł śmierć.

Niezwykły koncert w Wojskowej Akademii Technicznej

Zbliżający się niedzielny koncert to wyjątkowe wydarzenie. Muzycy nie tylko przybliżą słuchaczom twórczość polskiego poety, ale też zabiorą ich w niezapomnianą muzyczną podróż. Włocławska grupa Blue Sounds, działająca od końca lat 90., w swojej twórczości syntetyzuje różne style i gatunki muzyczne. W ich kompozycjach odnajdziemy elementy jazzu, bluesa, muzyki latynoskiej oraz muzyki folk.

W interpretacji zespołu usłyszeć będzie można między innymi takie utwory, jak Elegia o chłopcu polskim, Jesteś o tyle spojrzeń ode mnie, czy Erotyk.

Jutrzejszy koncert jest wydarzeniem, na które niewymagany jest zakup biletu. Należy jednak pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona.