Seria włamań do zaparkowanych na Wilanowie samochodów. Sprawcy ujęci, część przedmiotów odzyskana

Kryminalni z wilanowskiej komendy policji zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, podejrzanych o serię włamań do zaparkowanych na ulicach dzielnicy samochodów. Rabunków dokonywali w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Obu mężczyznom postawiono zarzuty.

Zbrodnia nie doskonała

Jak wynika z relacji Roberta Koniuszego, rzecznika komendy na Wilanowie, zatrzymani mężczyźni nie uskuteczniali żadnego wymyślnego planu. Aby dostać się do samochodu, korzystali z przedmiotu, takiego jak na przykład kamień, za którego pomocą wybijali szybę w pojeździe. Następnie podejrzani zabierali wszystkie przedmioty, które dawały szansę na szybkie spieniężenie. W kręgu ich zainteresowań znajdowały się damskie torebki, aparaty telefoniczne, przenośny sprzęt muzyczny.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyźni dokonali rabunku w sześciu samochodach. Po zabraniu przedmiotów, które przedstawiały jakąś wartość, udawali się do pobliskiego lombardu i tam zamieniali je na środki finansowe. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczali na artykuły spożywcze i alkohol.

Kara więzienia za włamanie i kradzież

Śledczym niewiele czasu zajęło przeanalizowanie zgłaszanych w ciągu kilku dni włamań. Po dokładnym przyjrzeniu się faktom odnaleziono mieszkanie, w którym przebywali podejrzani. W lokum mężczyzn zabezpieczono część skradzionych przez nich przedmiotów. Kryminalni odwiedzili także okoliczne lombardy i odzyskali zastawione już przez podejrzanych telefony, smartfony oraz markowy portfel.

Zatrzymani przez policjantów obywatele Gruzji przebywają obecnie w celach. Postawiono im zarzuty, za które grozi mężczyznom kara pozbawienia wolności do 10 lat.