Rozsypane banknoty czekają na właściciela w siedzibie Straży Miejskiej

4 sierpnia, strażnicy miejscy patrolujący Pragę Południe w Warszawie natknęli się na niecodzienną sytuację – grupka osób zbierała pieniądze z trawnika. Banknoty zostały zebrane przez funkcjonariuszy i przewiezione do oddziału straży miejskiej, gdzie oczekują na swojego prawowitego właściciela.

Podczas patrolu regionu Gocławia na Pradze Południe 4 sierpnia, funkcjonariusze z VII Oddziału Terenowego Straży Miejskiej w Warszawie dostrzegli kobietę, która pochylała się nad trawnikiem, zbierając rozrzucone banknoty. Na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Abrahama podobne działania podejmowała inna grupa przechodniów.

Strażnicy miejscy podjęli interwencję w celu ustalenia, kto jest właścicielem pieniędzy oraz dlaczego znalazły się one na chodniku. Zgodnie z komunikatem opublikowanym na stronie warszawskiej Straży Miejskiej, nikt z osób zbierających banknoty nie był w stanie odpowiedzieć na te pytania ani nie przyznał się do bycia ich właścicielem.

Zebrane pieniądze zostały zabezpieczone przez strażników miejskich i przewiezione do sejfu w siedzibie oddziału Straży Miejskiej na Pradze Południe. Informacje o tym incydencie przekazano również do policji.

Z informacji zamieszczonych na portalu “Warszawa Nasze Miasto” wynika, że Straż Miejska nie ujawnia dokładnej sumy odnalezionych pieniędzy. Jednak na podstawie zdjęcia opublikowanego w oficjalnym komunikacie oraz w mediach społecznościowych można wnioskować, że wartość zgromadzonych banknotów przekracza 1000 zł.

Osoba która zgubiła owe pieniądze ma możliwość odbioru ich w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Kobielskiej 5, jednak konieczne będzie dostarczenie wyjaśnień dotyczących okoliczności utraty tych funduszy.