Rozstrzygnięcie konkursu Zarządu Zieleni: Dąb szypułkowy Robert z Białołęki zdobywa tytuł Warszawskiego Drzewa Roku

Plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku, przeprowadzany pod auspicjami Zarządu Zieleni, zakończył się wyborem dębu szypułkowego o imieniu Robert, rosnącego na terenie stołecznej dzielnicy Białołęka. W tym roku o prestiżowy tytuł ubiegało się 13 drzew, każde symbolizujące inną strefę miasta.

Organizator konkursu, Zarząd Zieleni, przedstawił kandydatów do tytułu Warszawskiego Drzewa Roku 2023 na swojej stronie internetowej, gdzie internauci mieli możliwość zapoznania się z unikalnymi historiami tych naturalnych gigantów. Każde drzewo reprezentowało jedną z 13 warszawskich dzielnic.

W procesie głosowania, który cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło udział łącznie 20 826 osób. Dąb szypułkowy Robert zdobył serca niemal co piątego uczestnika plebiscytu – na niego oddano aż 4280 głosów. Wyraziste poparcie zapewniło Robertowi niepodważalną przewagę i ostateczne zwycięstwo.

Robert to dąb o imponującym obwodzie 520 cm. Szacuje się, że może liczyć sobie ponad 350 lat, co sprawia, że jest prawdziwym symbolem wytrzymałości i trwałości.