Przekształcenie Wisłostrady: Nowe przejście dla pieszych i modyfikacja sygnalizacji świetlnej na wysokości ulicy Karowej

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie z przyjemnością informuje o sfinalizowaniu umowy, która ma na celu wprowadzenie nowego rozwiązania komunikacyjnego na jednym z najważniejszych szlaków miasta. Konkretnie chodzi o zaaranżowanie przejścia dla pieszych poprzez Wisłostradę, bezpośrednio na linii ulicy Karowej. Dodatkowo, planowana inwestycja przewiduje modyfikację istniejącej sygnalizacji świetlnej.

Rozbudowa skrzyżowania na wysokości ulicy Karowej będzie obejmować stworzenie naziemnego przejścia dla pieszych. Zaprojektowane pasy mają na celu ułatwienie poruszania się pieszego ruchu do Starego Miasta – zarówno od strony Bulwarów Wiślanych, jak i z praskiej strony Wisły. ZDM zapewnia, że realizacja projektu nie przyniesie ze sobą dużych utrudnień dla użytkowników drogi – zostanie ona wykonana “pod osłoną” świateł sterujących ruchem na Wisłostradzie, które dotyczą zarówno pasażerów transportu publicznego, jak i osób prowadzących pojazdy.

Reorganizacja ruchu na skrzyżowaniu z ulicą Karową przyniesie także korzyści dla kierowców z obszaru Powiśla. Do tej pory mogli oni skręcać z Karowej jedynie w stronę Mokotowa, teraz jednak dzięki zmianom będą mieli możliwość skierowania się również ku Żoliborzowi.