Polscy rolnicy w Warszawie protestują przeciwko Zielonemu Ładowi

Demonstracja rolników zatytułowana “Precz z Zielonym Ładem” miała miejsce w piątek, 10 maja, w stolicy Polski, Warszawie. Demonstranci zgromadzili się punktualnie o godzinie 12:00 na placu Zamkowym i następnie przemaszerowali do budynku Sejmu. Celem ich protestu było domaganie się przeprowadzenia referendum dotyczącego unijnej polityki klimatycznej.

Manifestacja, której początek miał miejsce na warszawskim placu Zamkowym, odbywała się pod hasłem “Przecz z Zielonym Ładem”. Uczestnikami byli głównie rolnicy, którzy wyrażali swój sprzeciw wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Protest zaplanowany był na godzinę 12:00 dnia 10 maja.

Głównymi organizatorami tego spotkania były Niezależne Samorządne Związki Zawodowe “Solidarność” oraz NSZZ Rolników Indywidualnych “Solidarność”. Spodziewano się, że do stolicy z różnych stron kraju przybędzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wystarczy kliknąć w poniższą fotorelację, aby zobaczyć jak prezentowała się sytuacja na ulicach Warszawy w trakcie protestu.

Protestujący zaznaczyli, że nie oczekują natychmiastowych zmian jako rezultat jednej demonstracji. Dlatego też planują dalsze działania. Najważniejszym postulatem strajkujących było przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum dotyczącego “Zielonego Ładu”. W ramach tego celu, podczas demonstracji rozpoczęto zbiórkę podpisów.