Prace nad budową trasy tramwajowej na Kasprzaka – rozpoczął się pierwszy etap inwestycji

Prace budowlane na Kasprzaka wystartowały w ostatnią sobotę. W oczekiwaniu na udogodnienia najpierw mieszkańców czekają, jak zwykle w takich sytuacjach bywa, utrudnienia. Przypominamy kierowcom o wprowadzonych zmianach w organizacji ruchu drogowego.

Inwestycja a wycinka drzew

Prace nad budową nowej trakcji rozpoczęto w nocy z 04 na 05 marca. Koniecznie było zwężenie jezdni i wyznaczenie objazdów. Nie obeszło się tez beż wycięcia kolidujących z realizowaną inwestycją drzew. Ich brak jest wyraźnie zauważalny na wysokości Parku Sowińskiego.

Jak tłumaczył Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich, konieczne było usunięcie 19 z 803 drzew.  Uniemożliwiały one przeprowadzenie zaplanowanych w projekcie działań. Jak jednak podkreślił, pięć z nich można z powodzeniem przesadzić. Z kolei pięć innych okazów jest w bardzo złej kondycji.

Co więcej, reprezentujący Tramwaje Warszawskie Dutkiewicz dodał, że w zamian za usunięte z obszaru inwestycji drzewa planuje się wprowadzenie 94 nowych nasadzeń. Mają one obejmować rodzime gatunki.

Zmiany w organizacji ruchu

Prowadzone na odcinku od ronda Daszyńskiego do ulicy Płockiej prace budowlane spowodowały szereg zmian w ruchu drogowym. Kierujący się ulicą Prostą od strony ronda Daszyńskiego kierowcy, na skrzyżowaniu z Karolkową mogą korzystać z czterech pasów. Jeden z pasów środkowych został przez drogowców wyłączony. W przeciwnym kierunku można poruszać się trzema pasami, osobnymi dla skrętu w prawo, skrętu w lewo i jazdy prosto.

Kolejne zmiany czekają kierujących pojazdami na skrzyżowaniu ulicy Kacprzaka z ulicą Płocką, a także Krzyżanowskiego. Tu podróżujący w stronę ronda Daszyńskiego muszą pamiętać o wyłączonym z ruchu jednym ze środkowych pasów. Po przekroczeniu skrzyżowania można poruszać się jednym z dwóch pasów.

Jak poinformował wykonawca projektu, taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca czerwca bieżącego roku. Kolejne zmiany czekają mieszkańców stoli wraz z rozpoczęciem prac nad kolejnymi etapami inwestycji, co ma nastąpić w sezonie wakacyjnym.

O planach budowy nowego odcinka trasy tramwajowej na Kasprzaka informowaliśmy we wcześniejszych artykułach.