Prace na drugiej linii metra trwają – uruchomienie nowych stacji kolejarze zapowiadają na lipiec 2022 roku

Prace nad budową nowych stacji linii metra trwają. Według zapowiedzi prace na odcinku bemowskim mają zostać zamknięte jeszcze w sezonie wakacyjnym 2022 roku. Kurs pociągu testowego zaplanowano na przełomie marca i kwietnia.

Metro Warszawskie chwali się postępami w pracach

Z informacji, którymi dzieli się na swoich facebookowym profilu Metro Warszawskie wynika, iż prace nad budową stacji Ulrychów i Bemowo idą zgodnie z planem. Obecnie pojawiają się posadzki i okładziny ścienne. Jak podaje spółka, na stacji Ulrychów już prawie ukończono jedną ze ścian zatorowych. Druga powstaje nadal, jednak do finiszu brakuje nie więcej niż 50 procent. Wskazano także na materiał, którego użyto do wykonania tych elementów. Patynowana miedź, jak możemy przeczytać w opisie Metra Warszawskiego, nada stacji niebiesko-zielonkawy odcień.

Niebawem kontrola jakości trakcji

Zgodnie z przekazanymi przez Metro Warszawskie informacjami, na nowo położone tory wyjechać ma wkrótce skrajnik. Jego zadaniem będzie między innymi ocena wykonanej szyny prądowej oraz montażu poszczególnych instalacji w tunelach metra. Pozytywne wyniki tych kontroli pozwolą na przejazd pociągu testowego, który zaplanowano na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku.

Budowa tego odcinka warszawskiego metra ma się zakończyć w najbliższe wakacje. Pierwotny deklarowany termin wydłużono. Jako powód wskazuje się oczywiście pandemię, która nie tylko wpłynęła na brak dostępności materiałów, ale też zaowocowała brakiem  wykwalifikowanych pracowników.