Początek prac drogowych na terenie Warszawy przyniesie istotne utrudnienia dla kierowców

Warszawiacy powinni przygotować się na znaczne komplikacje w zakresie poruszania się po mieście, rozpoczynając od czwartku. Właśnie wtedy nastąpi inauguracja budowy nowego ronda na obszarze Ursusa, a równolegle w pobliskich Włochach zainicjowane zostanie poszerzenie ulicy Wschodu Słońca. Nie ominą nas także modyfikacje w ruchu drogowym na Białołęce, gdzie przewidziane jest wprowadzenie kolejnego etapu modernizacji ul. Kąty Grodziskie. Podczas trwania prac, autobusy będą musiały korzystać z tras objazdowych.

W kontekście prac nad rondem, Ursus planuje również dodatkowe inwestycje, takie jak budowa jezdni, chodnika czy ścieżki rowerowej prowadzącej do skrzyżowania. Przewidziane są także dwie zatoki autobusowe. Całość prac ma zostać ukończona do połowy września.

Zmiany w organizacji ruchu na terenie Ursusa

Począwszy od czwartku 4 kwietnia, o godzinie 11, zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch na ulicy Posag 7 Panien. Trasa pomiędzy ulicą Habicha a dojazdem do budynków Posag 7 Panien 11a i 11b będzie dostępna jedynie dla jadących w kierunku ulicy Gierdziejewskiego.

Przewiduje się, że po mniej więcej dwóch miesiącach obszar prac zostanie poszerzony o dodatkowe sekcje: wlot na ulicę Habicha od strony południowej – w stronę bloku Habicha 14, a następnie wyjazd. Przejazd tymczasowy będzie możliwy poprzez pas dzielący.

W przeciwnym kierunku kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu poprowadzonego ulicami: Gierdziejewskiego, Balicką, Jagiełły, Traktorzystów i Szamoty.