Plan utworzenia środkowoeuropejskiego ośrodka szkoleniowego dla energetyki jądrowej w Warszawie

Warszawa ma zostać lokalizacją dla kluczowego przedsięwzięcia w dziedzinie energetyki – środkowoeuropejskiego centrum szkoleniowego dla branży jądrowej. Minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, poinformowała o planach utworzenia takiego ośrodka. Z tzw. Clean Energy Training Center, mieszkańcy będą mogli nabyć niezbędne umiejętności do pracy w dziedzinie energetyki atomowej.

Decyzja o utworzeniu tej instytucji w stolicy Polski zapadła podczas rozmów polsko-amerykańskich. Szczegóły dotyczące nowego ośrodka szkoleniowego przedstawiła minister Anna Moskwa. Ten ważny dla rozwoju energetyki jądrowej projekt ma za zadanie nie tylko przekazać praktyczną wiedzę, ale również rozwijać kompetencje niezbędne do pracy w tej branży.

Pomimo skomplikowanej sytuacji globalnej związanej z pandemią, organizatorzy planują uruchomienie działalności centrum jeszcze w tym roku. Jak zapewniła minister Moskwa, Clean Energy Training Center skupi się na kształceniu kadry specjalistycznej, która będzie mogła aktywnie uczestniczyć w dynamicznym rozwoju branży jądrowej, nie tylko na terenie Polski.