Park Fontann w Warszawie – miejsce wyciszenia oraz inspiracji

Niezwykłe miejsce, które oferuje wiele ochłody i wieczorną rozrywkę. To właśnie atuty warszawskiego Parku Fontann. Podczas pokazów tam prezentowanych możemy podziwiać niesamowite światła, które niejednokrotnie starają się opowiedzieć historię związane z miastem i jego przeszłością. Sprawdź, co oferuje to fantastyczne miejsce.
 

Pokazy świetlne

 
Pokazy, które odbywają się w weekendy, gwarantują moc rozrywki. Kilkumetrowe słupy wody, lasery, delikatne światła w rytmie dopasowanej muzyki.
 
Fontanny zlokalizowane w tym miejscu wieczorem mogą naprawdę zachwycić. Podświetlone słupy wody i rozproszone przez krople świtało, nadają temu miejscu niesamowity klimat. Cztery fontanny podczas pokazów wyglądają naprawdę zjawiskowo, a główna służy za wielki ekran wodny.
 

Historia Parku Fontann i wydarzenia

 
W tym roku Park Fontann obchodził swoje 10-lecie. Powstał dokładnie 7 maja 2011 roku z okazji jubileuszu Przedsiębiorstwa Wodociągów. Od tego czasu odbywają się tam regularne pokazy wieczorne, a za dnia służy on jako miejsce odpoczynku i ochłody.
 
Wcześniej na terenie znajdował się nerkowaty zbiornik. Obok umieszczono pomnik Williama Heerleina Lindleya, projektanta sieci wodociągowej Warszawy. Niedaleko znajduje się plac zabaw dla dzieci. Blisko jest też do innych atrakcji Warszawy, na przykład do Zamku Królewskiego.
 
Pokazy odbywają się tutaj regularnie w każdy weekend. Koniecznie zajrzyjcie w to magiczne miejsce któregoś z pięknych letnich wieczorów.