Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Wszystkim miłośnikom pięknej przyrody oraz niesamowitych widoków serdecznie zachęcamy do odwiedzenia ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. To niesamowite miejsce, o niebotycznej powierzchni 1 hektara to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Warszawy.
 

Co zobaczymy w ogrodzie?

 
Ogród na dachu jest miejscem porostu wielu gatunków roślin. W części złotej zachwyca tawuła japońska, Goldmound, forsycja, Maluch czy pięciornik krzewiasty Goldfinger. Część srebrną zapełniają wierzby oraz inne kwitnące na biało rośliny. Ogród karminowy to królestwo powojnika alpejskiego, róż oraz krzewuszki cudownej. Ogród niebieski to raj dla powojników oraz Arabelli.
Całość utrzymana jest w idealnym porządku, a kamienie, dróżki, mostki i stawy zdecydowanie prezentują się wyśmienicie. Każde przejście, każdy głaz ma swoje miejsce i idealnie komponuje się w przestrzeń. Znajdziemy tu także przepiękne rzeźby oraz dzieła sztuki. W różnych porach roku ogród zaskoczy nas czymś innym.
 
To, co dodatkowo zachwyca to unikalna i przepiękna panorama miasta. Wspaniały widok pozwala zobaczyć szeroką i piękna Wisłę oraz Most Świętokrzyski. Dodatkowo można tutaj podziwiać wnętrz biblioteki, które wyłania się przez szklany dach.
 
Miejsce jest niezwykle klimatyczne i zaskakuje o każdej porze roku. Nie sposób opisać piękna, jakie będziemy tu mogli podziwiać. Najlepiej odwiedzić to miejsce i przekonać się na własnej skórze jak niesamowite doświadczenie gwarantuje ten ogród.
 
Wstęp na teren jest bezpłatny, a sam ogród czynny w godzinach działania biblioteki. Organizuje się tutaj również imprezy okolicznościowe i wydarzenia kulturalne.