Centrum Nauki Kopernik – nauka poprzez zabawę

Ekspozycja zgromadzona w Centrum Nauki Kopernik jest zdecydowanie jedna z większych atrakcji Warszawy. Świetnie będą tam bawić się dzieci oraz młodzież. Mniej rozrywek czeka na starsze osoby, jednak i one powinny tutaj spędzić miłe chwile.
 

Wystawa rowerów w CNK

 
Po wejściu do Centrum Nauki możemy zobaczyć niesamowitą wystawę czasową, która skupia się na tematyce rowerowej. Znajdziemy tam niesamowite modele i prototypy, które nie dotrwały do naszych czasów. Możemy tak obejrzeć rowerki dziecięce, miejskie oraz wyścigowe. Nie brakuje też atrakcji angażujących zmysły. Naocznie będziemy mogli przekonać się, jak działają poszczególne części roweru, a także za jego pomocą wytworzyć elektryczność. Tutaj Centrum przygotowało małe wyzwanie. Każdy może pobić rekord i stać się mistrzem dnia, tygodnia lub miesiąca.
 

Laboratoria dla dużych i małych

 
W Centrum Nauki możemy wcielić się w rolę naukowca. Na odwiedzających czekają różnego rodzaju laboratoria. Będziemy mogli zostać chemikiem i ważyć tajemnicze mikstury. Dowiemy się, jak działa prąd i zbudujemy swoją własną elektryczną maszynę. Nie brakuje też eksperymentów fizycznych i technicznych. Dla młodych widzów będzie to niesamowite doświadczenie i radość.
 

Inne ekspozycje

 
Na terenie Centrum znajduje się naprawdę duża liczba różnego rodzaju eksponatów. Można przekonać się, jak bardzo różne są połówki twarzy lub po lewitować w powietrzu. Nie zabraknie również quizów i zagadek, które związane są z naszą planetą i środowiskiem. Zobaczymy robota, który ma czuwać przy łóżku zmarłego oraz dowiemy się, jak zmienia się klimat. Na najmłodszych czekają wodne eksperymenty, które przyciągają naprawdę tłumy. Możemy również zrobić gigantyczną bańkę mydlaną lub wyświetlić swoje zdjęcie na wodospadzie. Po wizycie na głównej ekspozycji możemy zwiedzić ogród na dachu oraz niesamowite planetarium. Nie zbraknie tu miejsca na rozrywkę, a atrakcje zapewnią cały dzień przygód. Koniecznie wpadnijcie tutaj ze swoimi dziećmi i dajcie się porwać nauce.