Muzeum Powstania Warszawskiego – uczy i inspiruje

Muzeum Powstania Warszawskiego jest miejscem, które powinien odwiedzić każdy mieszkaniec Polski. To miejsce, które jest pamiątką naszej trudnej i walecznej historii. Lato to doskonały czas, a by zaplanować wyprawę do tego gmachu. Zobacz, co przygotowało muzeum.
 

Co czeka nas w muzeum?

 
Muzeum Powstania Warszawskiego mieści się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej. Sam jej budynek jest zabytkowy i zasługuje na szczególną uwagę. Ekspozycja zaprezentowana przez muzeum również robi ogromne wrażenie. To nowoczesne muzeum, które nie zamyka się na standardowe formy przekazu. Odszukamy tutaj bodźce, który oddziałują na wszystkie zmysły. Wyjątkowe obrazy, światło i dźwięk zapewni mnóstwo wrażeń i pozwoli lepiej przyswoić wiedze o historii naszego kraju.
 
Specjalnie wyznaczona trasa, zaprojektowana jest tak, aby przeprowadzić nas przez trudny okres powstania w sposób uporządkowany. Poznamy wydarzenia poprzedzające “godzinę W” oraz bezpośrednie skutki toczonych walk. Nie zabraknie również technologii tamtych czasów, która dzielne służyła powstańcom.
 
Muzeum przygotowało również wyjątkową ekspozycję z myślą o najmłodszych. W Sali Małego Powstańca wydarzenia zostaną zaprezentowane w odpowiedniej dla dzieci, kolorowej i ciekawej formie. Będą repliki dawnych zabawek, teatr oraz przebieranki.
 
Dla starszych odwiedzających na pewno ciekawa będzie symulacja kanału, jakim zwykli przemieszczać się powstańcy. Będą efekty wizualne, odgłosy strzałów i wybuchów oraz naprawdę klimatyczna i straszna atmosfera.
 
Dla fanów maszyn i uzbrojenia prawdziwą gratką będzie replika samolotu Liberator B-24J w oryginalnej skali. Jest co oglądać, bo to naprawdę spora maszyna i na niejednym robi piorunujące wrażenie.
Nie są to oczywiście wszystkie atrakcje muzeum. Po więcej informacji możecie wpaść na stronę muzeum. Znajdziecie tam też aktualne wydarzenia odbywające się na terenie obiektu oraz wiele ciekawostek z okresu Powstania. Zdecydowanie polecamy wizytę po tym obiekcie, chociaż tą wirtualną.