Nowy rekord prędkości samolotu LOT-u na trasie Newark-Warszawa

Samolot Dreamliner, należący do floty Polskich Linii Lotniczych LOT, pobił rekord czasowy na trasie z Newark w Stanach Zjednoczonych do stolicy Polski, Warszawy. Zdecydowanie przebił oczekiwania rozkładowe, osiągając cel o godzinę wcześniej. Co więcej, maszyna ta osiągnęła imponującą prędkość – 1230 km/h.

Krzysztof Moczulski, rzecznik przewoźnika, ogłosił te informacje poprzez media społecznościowe. Wyjaśnił, że Dreamliner był w stanie pokonać trasę z USA do Polski w krótszym czasie dzięki skorzystaniu z tzw. prądu strumieniowego.

Dodatkowo podkreślił, że całkowity czas lotu wyniósł nieco mniej niż siedem godzin. To wybitne osiągnięcie przekracza dotychczasowe rekordy prędkości na tej trasie.

“Samolot Dreamliner LOT PL Airlines pokonał dystans między EWRairport (Newark – PAP) a ChopinAirport (Lotnisko Chopina – PAP) w zaledwie 6 godzin i 55 minut. Po wejściu w prąd strumieniowy, osiągnął on prędkość GS do 665 kts. (1230 km/h), dzięki czemu dotarł do Warszawy o godzinę wcześniej niż przewidywano w rozkładzie” – informował rzecznik LOT-u na jednej z platform społecznościowych.