Agresywny incydent w dzielnicy Bielany

Na warszawskich Bielanach, 3 listopada, w porannej porze doszło do niepokojącego incydentu. W rejonie skrzyżowania ulic Broniewskiego i Kochanowskiego miał miejsce atak przeprowadzony przez mężczyznę na rowerze. Sprawca posłużył się ostrym przedmiotem, raniąc dwie osoby. Cały dzień w stolicy trwało intensywne poszukiwanie sprawcy przez policję. Kilka minut przed godziną 17, służby bezpieczeństwa poinformowały o zatrzymaniu osoby podejrzewanej o zaangażowanie w ten akt agresji.

Z informacji rzecznika prasowego Komendy Policji Bielany dowiedzieliśmy się o charakterystyce sprawcy. To mężczyzna, który mieści się w przedziale wiekowym 35-40 lat, o wzroście pomiędzy 170 a 175 cm. Cechuje go łysa głowa i średnia budowa ciała. Znajdował się w ubraniu składającym się z ciemnoniebieskiej kurtki oraz ciemnogranatowych spodni, prawdopodobnie jeansów. Na nogach miał ciemne buty. Przedmiotami, które mógł posiadać przy sobie są niebieski plecak oraz ciemny rower górski typu “damka”.

Na temat zdarzenia wypowiedział się również Rafał Trzaskowski, prezydent miasta Warszawa. Wezwał służby do zwiększenia patroli policyjnych na terenie miasta. Dodatkowo, polecił szczególny nadzór nad placówkami oświatowymi takimi jak szkoły czy przedszkola oraz miejscami, gdzie gromadzi się duża liczba mieszkańców. Jego zdaniem, nie ma miejsca na agresję w społeczeństwie. – podkreślił.