Nowe odkrycia w ruinach Pałacu Brühla po tygodniu badań archeologicznych

Na terenie historycznego Pałacu Brühla, który został zniszczony przez siły nazistowskie po klęsce powstania warszawskiego, trwają intensywne prace archeologiczne. Mimo iż zespół badaczy rozpoczął swoje działania na tym obszarze nieco ponad tydzień temu, już udało im się dokonać szeregu fascynujących odkryć.

Wśród znalezisk archeologów znajdują się różnorodne przedmioty takie jak kryształowy kałamarz, różnego rodzaju naboje i łuski, a także fragment balustrady. Każde z tych odkryć dodaje nowych stron do historii tego miejsca, ukazując jego bogatą przeszłość.

Jednak to nie wszystko. Badacze natknęli się również na kilka intrygujących tajemnic. Odkryli m.in. tajemniczy tunel prowadzący w stronę ulicy Wierzbowej – jego przeznaczenie i cel pozostaje nieznane. Znaleźli również zagadkowy kamień, na którym wyryte jest imię i nazwisko osoby, której tożsamość na razie eluduje badaczy.

Zaiste ciekawym znaleziskiem jest też łazienka datowana na okres dwudziestolecia międzywojennego. Według archeologów ten szczegółowy relikwia stanowi prawdziwe okno w przeszłość, pozwalając nam lepiej zrozumieć życie w tamtym czasie.