Nowa stacja na mapie Warszawy – od 12 grudnia pociągi będą zatrzymywać się na stacji Warszawa Targówek

Oczekiwane od dawna udogodnienie dla mieszkańców Targówka i Pragi wreszcie będzie dostępne. Rzecznik prasowy PKP PLK poinformował, że od 12 grudnia pociągi będą kursować według nowego rozkładu. Podróżujący koleją będą mogli skorzystać z nowej stacji na Targówku.

Pociągi zatrzymają się na nowej stacji

Zgodnie z informacjami, których udzielił rzecznik prasowy PKP PLK, Karol Jakubowski, odjazdy ze stacji Warszawa Targówek rozpoczną się w niedzielę 12 grudnia. Tego dnia w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów. Na finał inwestycji przyszło czekać mieszkańcom stolicy dość długo. Pierwotny plan zakładał ukończenie prac w roku 2019. Data ta jednak została przesunięta z różnych przyczyn. Jedną z nich było pojawienie się tak zwanego master planu dla Warszawskiego Węzła Kolejowego, który wymusił przeprojektowanie nowo powstającej stacji.

Dwa dodatkowe perony

Stacja Warszawa Targówek to dwa 200-metrowe perony, które odpowiednio przystosowanych. Jak wymieniał rzecznik Karol Jakubowski, perony wyposażono w oświetlenie, wiaty i ławki. Przy nowym przejściu od ulicy stalowej na stację można dostać się, korzystając z dźwigów osobowych. Od strony przystanków autobusowych i alei Solidarności można skorzystać z zadaszonych pochylni. Na peronach zainstalowano także system informacji pasażerskiej.

Budowę nowej stacji kolejowej zrealizowano w ramach projektu Poprawa przepustowości linii kolejowej E20 na odcinki Warszawa – Mińsk Mazowiecki. Wartość całego projektu szacuje się na 172 miliony złotych. Koszt wykonanych prac przy budowie to 27,3 miliony złotych.

Stacja Warszawa Targówek to łatwiejszy dostęp mieszańców Targówka i Pragi do linii kolejowych i metra. Jak zapewnia przedstawiciel PKP PLK, na nowym przystanku zatrzymywać się będzie około 40 pociągów realizujących kursy na trasie Modlin – Warszawa Centralna – Modlin.