Nowa niezwykła sygnalizacja w Warszawie: najkrótsze zielone światło w mieście?

W Warszawie, stolicy Polski, pojawiła się nowa sygnalizacja drogowa, która przyciąga uwagę internautów. Wyróżnia ją prawdopodobnie najkrótszy czas świecenia zielonego światła w całym mieście. Zainstalowano ją w samym sercu miasta, co wywołuje pytania o sensowność takiego rozwiązania. Czy to absurd komunikacyjny, czy może rozważne działanie, które sprawdzi się w tym konkretnym miejscu?

Nietypowa sygnalizacja jest wynikiem zmian wprowadzonych przez Zarząd Dróg Miejskich w trakcie remontu Placu Trzech Krzyży. W ramach modernizacji powstały pasy rowerowe prowadzące przez rondo Charlesa de Gaulle’a, które łączą ulicę Nowy Świat z Placem Trzech Krzyży. Po zakończeniu prac remontowych na placu znacznie zwiększyła się infrastruktura rowerowa, a jednocześnie znacząco zmniejszyła liczba tzw. “teleportów”.

Dzisiaj skupimy się jednak na specyfice dojazdu rowerem do tego miejsca od strony północnej ronda. Czy krótki czas zielonego światła na sygnalizacji wpłynie na komfort i bezpieczeństwo podróżujących?