22-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Czeka go proces sądowy

W trakcie rutynowej kontroli drogowej, policjanci zatrzymali do sprawdzenia młodego kierowcę, zaledwie 22-letniego, który na terenie zabudowanym osiągnął prędkość przekraczającą 100 km/h. Kierujący tym samochodem mężczyzna został pozbawiony uprawnień do prowadzenia pojazdów, a jego konto punktowe wzbogaciło się o nowe punkty karne. Następnym etapem tej sytuacji będzie rozprawa sądowa.

Według danych zgromadzonych przez stróżów prawa, nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników powodujących wypadki drogowe. Niemniej jednak, wielu kierowców nadal ignoruje to niebezpieczeństwo i nierzadko naciska pedał gazu zbyt mocno.

Kierowca dostawczego peugeota najwyraźniej nie pamiętał o tych smutnych statystykach. Ten młody mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o niemal 60 km/h. Pani st. asp. Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie podkreśla, że późna godzina i brak innych użytkowników drogi nie są wystarczającym usprawiedliwieniem dla jazdy z nadmierną prędkością.

Podczas kontroli drogowej okazało się, że zatrzymany 22-latek to zwolennik szybkiej jazdy. Ponadto, wykroczenie, które popełnił, nie było jego pierwszym. Z tego powodu, zamiast karnego mandatu w wysokości 1500 złotych, mężczyzna będzie musiał zapłacić karę dwukrotnie wyższą – 3000 złotych.