Obchody Narodowego Święta Niepodległości: Zmiany w komunikacji miejskiej 11 listopada

Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) poinformował o planowanych na 11 listopada, w sobotę, modyfikacjach w działaniu środków transportu publicznego. Jest to spowodowane obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Szczegółowe informacje dotyczące ewentualnych zmian wynikających z organizacji zgromadzeń publicznych zostaną podane przez ZTM w późniejszym terminie.

Metro będzie funkcjonować według niedzielnego rozkładu jazdy, a dodatkowo będą dostępne kursy nocne. Interwał między kursami pociągów w godzinach 11-19 będzie wynosił około 4 minuty na linii M1 i około 5 minut na linii M2.

Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował o zawieszeniu kursowania kilku linii tramwajowych i autobusowych. Dotyczy to linii tramwajowych numer 22 i 73 oraz autobusowych numer 126 i 160.

Pozostałe linie, takie jak 217 i 527, będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy. Autobusy linii 735 nie będą dojeżdżać do przystanku Kupiecka.

W przypadku linii 178, 518 i 521, one również będą funkcjonować według specjalnych rozkładów jazdy, ale na skróconych trasach przez cały dzień. Linia 178 będzie kursować na trasie Skorosze-Rondo Daszyńskiego, linia 518 na trasie Nowodwory – Metro Marymont, a linia 521 na trasie Falenica – Wiatraczna.