Niedzielny pożar w stolicy: Warszawska sortownia śmieci i materiałów budowlanych stanęła w płomieniach

Warszawskie służby pożarnicze miały pełne ręce roboty w ostatnią niedzielę, zwalczały bowiem kolejny pożar. Tym razem płomienie pojawiły się w miejscu gromadzenia odpadów i różnego rodzaju materiałów, które pozostały po pracach budowlanych. Wydarzenie miało miejsce na terenie znanym jako Siekierki.

Adam Strąk, starszy kapitan i rzecznik dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, poinformował o sytuacji w niedzielę. Podkreślił, że zaistniała sytuacja dotyczy sortowni śmieci i materiałów pobudowlanych znajdującej się właśnie na Siekierkach.

Miejsce, które zostało ogarnięte ogniem, to składowisko odpadów o powierzchni 25 x 30 metrów kwadratowych. Składowisko to znajduje się przy ulicy Bananowej na warszawskich Sierekierkach.

Aktualnie, według informacji przekazanych przez służby pożarnicze, pożar został już zlokalizowany. Obecnie trwa proces dogaszania ognia.

Sytuację kontroluje rzecznik dyżurny straży pożarnej w Warszawie, który zapewnia, że pożar nie rozprzestrzenia się. Osiem zastępów straży pożarnej nadal pracuje na miejscu. Informacje o akcji gaśniczej zostały udostępnione przez Państwową Straż Pożarną za pośrednictwem mediów społecznościowych.