Wybuch pożaru w Kampinoskim Parku Narodowym – zgliszcza na 2500 m kw. lasu

Straż Pożarna z Nowego Dworu Mazowieckiego poinformowała w niedzielę o wybuchu pożaru w lesie, na terenie Kampinoskiego Parku Narodowym. Konkretnie, zdarzenie miało miejsce w miejscowości Janówek. Ogień zdewastował obszar 2500 metrów kwadratowych parku narodowego.

W godzinach popołudniowych 12 maja, wybuchł pożar na terenie parku narodowego. “W niedzielne popołudnie, jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Dworu Mazowieckiego została wezwana do akcji gaśniczej w przypadek pożaru lasu na terenach Kampinoskiego Parku Narodowego, w Janówku. W wyniku działań pożarzysko obejmowało około 2500 metrów kwadratowych powierzchni leśnej” – takie informacje pojawiły się na portalu X na profilu Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Sytuacja została opanowana i nikt nie doznał obrażeń. Niestety, to nie był jedyny przypadek pożaru tego dnia. Wcześniejsze doniesienia mówiły o ogromnym pożarze hali handlowej przy ulicy Marywilskiej 44 w stolicy. Dodatkowo, w niedzielę doszło również do pożaru sortowni śmieci na Mokotowie, jednej z dzielnic Warszawy.