11. Edycja Biegu SGH – Ogólnopolski Event Charytatywny Organizowany przez Studentów

Warszawska niedziela, 12 maja br. roku, będąca dniem zorganizowanym 11. edycję jednego z największych biegów charytatywnych w Polsce, przygotowanego przez studentów Szkoły Głównej Handlowej. Mokotowski Bieg SGH to impreza, podczas której uczestnicy rywalizowali na ulicach warszawskiego Mokotowa, mając na uwadze nobilitujący cel.

Twórcy tego sportowego wydarzenia zapowiadali je na platformach internetowych, zwracając się do potencjalnych uczestników: “Zaplanujcie swój czas na 12 maja. Na starcie spotkamy się raz jeszcze, by dać możliwość poprawy warunków życia komuś, kto tej szansy potrzebuje”.

Organizatorzy Biegu SGH wyraźnie podkreślali, że kluczowym zamysłem całego przedsięwzięcia jest niesienie pomocy innym. W kontekście tegorocznej odsłony biegu, uczestnicy postanowili wsparć Fundację Ewy Błaszczyk “Akogo?”.

Założona przez Ewę Błaszczyk Fundacja “Akogo?” ma na celu pomoc dla osób, które po ciężkich urazach mózgu zapadły w śpiączkę. Sposobem na realizację tych działań jest budowa Klinik “Budzik”, prowadzenie prac badawczych i eksperymentów. W chwili obecnej fundacja gromadzi środki finansowe na najnowszy projekt badawczy, zatytułowany “Nieinwazyjna stymulacja mózgu”, który ma potencjał do zmiany życia wielu pacjentów.